Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

PODZIMNÍ ZKOUŠKY 26.9.2009

 

 

V sobotu jsme s Adélkou a Akimem vyrazili na podzimní zkoušky, které se konaly v MS Javor.

Sraz byl v 8 hod u kostela v Týnci, kde proběhla veterinární prohlídka a zahájení zkoušek.

Celkem se účastnilo 5 retrieverů (1 flat a 4 labradoři) a 1 fenka křepeláka.

Po přesunutí na samotné místo konání zkoušek, jsme si losovali pořadí. Já s Adélkou jsme si vylosovaly dvojku a Akim s přítelovo otcem si vylosovali číslo 6. A mohlo se začít.

První disciplínou byla vlečka se srstnatou. Hned tato disciplína byla pro prvního pejska, kterým byl právě ten jediný zástupce flatů, i disciplínou poslední. Nepovedla se mu a bohužel vypadl.

Pak jsme nastoupily my. Adélka pracovala krásně a stejně tak i předávka byla parádní. Akim obdržel známku 3 za překročení limitu. Další byla vlečka s pernatou. Pak bylo slídění s dohledávkou, marking a vodění na řemeni. Adélka měla samé 4 a Akim kromě vlečky dostal známku 3 ještě z markingu.

Následoval přesun k rybníku. Adélka opět nezklamala a krásně přinesla kachnu. Akim za to, že zůstal (pro jistotu) na vodítku, obdržel známku 3. To znamená, že měl také I. cenu, stejně jako všichni pejsci, kteří zkoušky dokončili.

A to už bylo z disciplín vše a mohli jsme se s radostí přesunout zpět do Týnce do hospůdky, kde jsme počkali, až rozhodčí spočítají body a vyplní potřebné doklady.

Adélka se s plným počtem bodů umístila na 1. místě mezi retrievery, ale protože fenka křepeláka měla také plný počet bodů a to u ní znamenalo celkově více bodů, vyhrála ona.

Jsem ráda, že Adélka i Akim zkoušky zvládli a mohou spolu s Roninou vyrazit na svůj první opravdový hon na kachny.....

 

 

Soudcovská tabulku Adélky

 

Obrazek