Jdi na obsah Jdi na menu
 


LESNÍ ZKOUŠKY 27.8.2005

 

Už je to tady...den D. Dneska se účastníme vůbec prvních zkoušek v našem životě. Vůbec nevíme, co nás čeká, jak to bude probíhat a hlavně, jak to všechno dopadne. Sice jsme cvičili, myslím poctivě, ale občas to vypadalo, že Ronina před noc všechno zapomněla nebo si z nás dělá srandu a zkouší ona naší trpělivost, místo, abysme my zkoušeli jí.

Je tady ráno...to byla sakra dlouhá noc....hlavně doma nic nezapomenout. Vodítko, obojek, misku na vodu, petku s vodou, nějaký ten pamlsek, zelený "ohoz" a hoooodně trpělivosti a pevné nervy. Nasedáme do auta a rychle směr Kašperské Hory.

A jsme tu...Vypadá to, že jsme tady sami zástupci tohoto plemene, za to hojně se to tady hemží jezevčíky. Losujeme si čísla a po chvíli se jde na to.

A takhle jsme dopadli  

 

 Soudcovská tabulka

         

 Předmět 

 Nos

 4

 Vrozená chuť k práci

 4

 Poslušnost

 4

 Chování po výstřelu

 4

 Vodění na řemeni

 4

 Slídění

 4

 Následování

 3

 Práce na pobarvené stopě 1-4 hod staré   

 4

 Odložení

 3

 Nahánění

 4

 

 

 

 VÝSLEDNÁ KLASIFIKACE       OBSTÁL V I.CENĚ

 

Tohle jsme nečekali! Ronina pracovala krásně. Dostali jsme jen dvě trojky, a to proto, že jsem Roninu nechala při následování a při odložení na vodítku. Jistota je jistota. Několik pejsků na to vypadlo, tak jsem si řekla "lepší trojka, než nic" a šli jsme na jistotu. Tímto se Ronina stala lovecky upotřebitelným psem.


 

 


 

 

BARVÁŘSKÉ ZKOUŠKY 28.8.2005

 

Lesní zkoušky máme úspěšně za sebou! Ale my ještě nemáme dost náročné soboty a vydáváme se do Kašperských hor ještě jednou. V neděli totiž pokračuje zkouškový maraton barvářskými zkouškami. Dnes už nejsme tak nervózní jako včera, protože to hlavní máme za sebou. Můžeme s Roninou chodit na hony. Barvářské zkoušky jsou spíše pro naši osobní potřebu.

Dnešní výsledek......

 

Soudcovská tabulka

 

 

 Předmět 
 Vodění na řemeni   4 
 Odložení   1
 Práce na pobarvené stopě nejméně 12 hod.staré   2
 Následování   2

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝSLEDNÁ KLASIFIKACE    OBSTÁL VE III.CENĚ

 

Dneska to bylo drobátko horší, ale jsme spokojeni. Zkoušky jsme úspěšně zvládli i když trochu s odřenými zády. Pan rozhodčí nám 2x zatroubil při práci na pobarvené stopě. Bylo to asi tak 30 m před cílem, kdy Ronina nejspíše už navětřila pach kůže divokého prasete, která byla na konci stopy a hnala se rovnou k němu a nešla už po stopě. Takže jsme dostali známku 2. U odložení jsme měli trošku smůlu, protože nad Roninou se ve smrčku zvedlo hejno holubů a Ronina si neodpustila na ně tak trochu štěknout. Páni rozhodčí přivřeli i kuří oka na nohou a obdrželi jsme známku 1. A při následování, které jsem prováděla opět raději na vodítku jsem dala Ronině jeden povel a pan rozhodčí měl výborný sluch  a proto jsme dostali známku 2.


 

 


 

 

PODZIMNÍ ZKOUŠKY 22.10.2006

 

Po roce jsme vyrazili na další zkoušky. Tentokráte ty nejdůležitější. Podzimní zkoušky jsou jedny z několika zkoušek, které jsou potřeba  k uchovnění retrievera. Je na nich přezkoušeno přinášení. I pro praxi to byli pro nás nejdůležitější zkoušky, protože jsme chtěli chodit s Roninou na hony na kachny a na bažanty. Zkoušky se konaly v nedalekém Dlažově.

A výsledek?

 

Soudcovská tabulka

 

 

 Předmět 
 Nos   4
 Slídění s dohledávkou   4
 Přinášení vlečené pernaté   4
 Přinášení vlečené srstnaté   4
 Přinášení kachny z hluboké vody   4
 Chování po výstřelu   4
 Vodění psa   4
 Poslušnost a ovladatelnost   4
 Paměť k aportu - marking   4
 Přinášení   4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝSLEDNÁ KLASIFIKACE    OBSTÁL V I.CENĚ

 

Hurá!! Máme to úspěšně za sebou. Ronina opět pracovala moc hezky a byla šikulka. Obdržela ze všech disciplín plný počet bodů.

 

Máme splněno to, co jsme si předsevzali.....